Tarsus ve Mersin Web Tasarım Grafik Tasarımı
  • Phone: +90 533 260 38 47
  • Tarsus'ta ve Mersin'de
  • Email: info@ilkedesign.com
Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

  • ilkedesign
  • 22.11.2019
  • Bilgi Paylaşımı
İyi bir web tasarımı sizin yada firmanızın dijital kimliğini ortaya koyar. Bu yüzdendir ki seçici olmak zorundasınız.

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Artık herşey sanal dünya ile alakalı. İnsanlar bir ürün, bir marka, herhangi bir ihtiyacını bile internetten ararken, daha fazla kitleye hitap etme, daha fazla tanınmanın önemini tahmin edersiniz. İnternette var olmanız önce, sizi yansıtacak, yaptığınız işi ifade edecek bir websitesi adı (Domain) ile başlar. Sonraki adımsa bu ismini barındıracak, uygun platformdaki websitesi alanıdır. Websitesi barındırma işlemine hosting denilir.

Gerek domain gerekse de hosting amaçlanan hedefe uygun olmalıdır. Domain ve hostingi aldınız, şimdi sıra isteklerinize uygun tasarımda bir websitesi. Burada devreye web tasarımcıları giriyor. Farklı dillerde ve farklı işleyiş özellikli websiteleri tasarlanabilir. Durağan yada statik denilen, webtasarımcıya bağlı güncelleme ve eklentilerin yapıldığı websiteleri, yada dinamik denilen, program mantığında çalışan, web tasarımcıya bağlı kalmadan istenilen değişikliklerin her an yapılabildiği websitelerdir.

İyi bir web tasarımı sizin yada firmanızın dijital kimliğini ortaya koyar. Bu yüzdendir ki seçici olmak zorundasınız. Planladığınız websitesinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamayacağını mutlaka iyi değerlendirmelisiniz. Bir web projesine başlandıktan sonra, farklı istekler yada anlaşılan tsarım çalışmasını büyük ölçüde değiştirmek size maddi yük getirebilir. Aynı zamanda belli bir tasarım aşamasından sonra, yapılacak büyük değişiklikler tasarımcı açısından da  zaman kaybına yol açabilir.

Web tasarımından verim almanız için belli kurallar içinde hazırlanması gerekir, başta SEO adımları dediğimiz ve Arama Motorlarında yer edinmenizde ciddi rol oynayan kuralları barındırması gerekir. Bu alt yapıda olmayan bir websitesinin ilgi çekmesi yada popüler olması pek mümkün değildir.

Website tasarım maliyeti de sitenin kodlanma şekline göre değişiklik gösterir. Programlanabilir yani dinamik site fiyatları durağan site tasarım fiyatına göre belirgin şekilde farklıdır. Mesela sınırsız ürün eklenebilen bir ürün tanıtım sitesi  ile bir işyeri tanıtım sitesi teknik ve fiyat olarak farklıdır.

 http://www.ilkedesign.com size bir tık kadar uzak...

Bu makale 4360 . defa okunmuştur.

Webtasarım ve Grafik tasarımlar tecrübe ve yetenek gerektirir. Yapılacak iş yada gerçekleştirilecek proje ne ise, beklentiler çok net ifade edilmelidir. Tasarımlarımız müşteri odaklı olduğu için beklentilerinizin tarafımızca anlaşılması büyük önem taşır.

"Tasarım işi kolay değildir. Amacına uygun doğru planlanmış bir websitesi yada grafik çalışması mutlaka size gelir kazandıracaktır. İhtiyacınız ne olursa olsun mutlaka uzmanları ile görüşüp, alternatif teklifleri de değerlendirerek, projelerinizi hayata geçiriniz."

Kısa Notlar

user
İlker TÜZEMEN
Kısa Not

Tasarımlarda müşteri yazılımcı arasındaki diyaloğun net olması, daha iyi sonuçlar elde etmenize sağlar. Tasarımın aşamaları ve içerik detayları müşteri ve yazılımcı ile planlanmalıdır.

user
İlker TÜZEMEN
Kısa Not

Sosyal Medyayı ne kadar amacında kullanırsanız o derecede maddi karşılığını alırsınız. Uzman grafikerlerce hazırlanan, etkili mesaj ve görseller ile hazırlanan grafikler mutlaka size gelir sağlayacaktır.

Your Comment

>Tarsus ve Mersin Web Tasarım Grafik Tasarımı