ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi
  • Phone: +90 533 260 38 47
  • Tarsus-Mersin Karayolu 5.km İnterdepo Antrepoları Tarsus
  • Email: info@ilkedesign.com
Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

  • ilkedesign
  • 06.05.2016
  • Bilgi Paylaşımı
Websiteniz Arama Motoruna Uygun mu?

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Websitelerinin belirli standartlara uygunluğu denetlenerek Arama Motorlarına Kayıt İşlemine “Arama Motoru Optimizasyonu” denmektedir.

Web siteleri bu işlem öncesinde arama motoru dediğimiz rehber sitelere kayıt olurlar, Kayıt olurlarken her arama motoru kendi standartlarının uygunluğu arar o web sitesinde.

Uygunluk testinden geçemeyen websitesi arama motoru sıralamasında yer bulamaz kendine. Bu yüzdendir ki, web sitenizin yayımlanmasından sonra en az tasarım kadar önemli bir konuda websitenizin arama motoruna kayıt edilmesidir.

Web tasarımcınız size sitenizi birinci sayfada çıkaracağım garantisini hiçbir zaman veremez. Bu konuda ısrarcı olan arkadaşlarımız olabilir, saygı duyuyoruz.

Neden birinci sayfada çıkmanız garanti değildir?

Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorlarına her gün binlerce web sitesi eklemesi yapılmaktadır. Arama motoru siteleri, kütüphanelerine eklenen bu siteleri kendi standartlarına uygun olup olmadıklarını denetler.

Uygun gördüğü web sitelerini  yayımlamak yada bir nevi aradığınızda listeleyebilmek için sıraya sokar. Bu süreç zaman alıcı olabilir. Yapılandırması mükemmel olan bir web sitesi dahi aradığında listelenmesi  2 – 7 günü bulabilir.

Web siteniz Arama Motorunda Yayımlandı!

İndexlenen web siteniz arama motorunda listelenmeye başladı. Diyelim ki istediğiniz sıralamayı da yakaladınız. Bunun devamlılığı için tarafınızca yapılacak işlemler vardır. Web sitenizin güncel kalması, size özgü içeriklerle zengin tutulması gerekir.  Bu tür gereklilikler temel gereksinimdir. Web sitenizin arandığında bulunabilmesi için emek ve zaman ayırmanız gerekir.  

Arama Motorlarından  en popüler olanı,  "Google Optimizasyonu" herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Bunu özellikle vurgulamak isteriz. Bize danışan, fikrimizi alan değerli dostlarımıza özellikle bunu belirtmek isteriz. 

Arama Motoru Optimizasyon süreci uzun bir süreç olabilir. Google  indexleyip sırlamaya alacağı Hiç Bir Siteye yada Firmaya Öncelik Tanımaz. Saygılarımızla...

Ilkedesign 

Bu makale 3159 . defa okunmuştur.

Webtasarım ve Grafik tasarımlar tecrübe ve yetenek gerektirir. Yapılacak iş yada gerçekleştirilecek proje ne ise, beklentiler çok net ifade edilmelidir. Tasarımlarımız müşteri odaklı olduğu için beklentilerinizin tarafımızca anlaşılması büyük önem taşır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

All Comments

user
Jeck Doe
13.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus.

user
Simone Drake
23.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

user
Jeck Doe
25.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna .

Your Comment

ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi