ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi
  • Phone: +90 533 260 38 47
  • Tarsus-Mersin Karayolu 5.km İnterdepo Antrepoları Tarsus
  • Email: info@ilkedesign.com
SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

  • ilkedesign
  • 18.07.2017
  • Bilgi Paylaşımı
SEO Uzmanı tarafından yapılırsa, kısa zamanda net sonuçlar ortaya çıkar...

Merhaba, SEO olayını irdelemek istiyorum biraz. Biz tasarımcıların anlayışlı müşteriler karşısında mahcup olduğumuz yegane konulardan birisidir SEO ayarlamaları...

Bizi arayanlar "Websitesini kaça yaparsın" diye sorarlarken, sitemi kaç günde arama motorunda gösterirsin diye sormazlar maalesef. Bu bizim insiyatifimzidedir çünkü!!!

Site tasarımı bitince, yayınlarsınız, iki gün sonra bir telefon çalar "sitem halen görünmüyor..." Görünmeyebilir! Gayet doğal! Sen siteni benzersiz yapabildinmi? İçeriklerin sana özgün mü? Kullandığın görsel metalar sana mı ait! daha aklıma gelmeyen onlarca soru...

Bilinmesi gereken ilk konu, doğru yapılandırma ve sabırdır. (ücretli seo dan bahsetmiyorum henüz...)   Bir çok arkadaşımız var bu alanda yeni ve deneyimsizler, bir tasarımı , bir şablonu alıp, üzerinde biraz değişiklik ile harika tasarımlar yapıyorlar!!! Tasarımlarını yayınladıklarında emekleri karşılığı aldıkları o tarif edilemez ücretler ile mutluluktan uçarlarken, bizde emeğe saygı diyerek, kızmadan, argo kullanmadan bir süre sonra bu siteleri tekrar inşa ediyoruz...

Burada maliyet ve zaman kaybı müşterilerin moralini bozuyor tabi. Ama bizler açısından da sevindirici şeyler de olmuyor mu? Oluyor tabi, daha bilinçli bir müşteri kitlesi ile karşılaşıyorsunuz, beklentiler ve sunulacaklar daha net ifade ediliyor o an...

Gelelim tekrar SEO’ya... Arama motorlarına her gün onbinlerce site ekleniyor, bu sitelerin arama motoru yapısına uygunluğu, benzerliği, eşsizliği, ... gibi bir çok kriterden geçerek indexlendiğini belirtmek isterim. Sizin siteniz de bu test aşamalarından sonra ilgili arama motorunda kendne yer edinecektir. Bunun başka yolu, yöntemi yoktur. Bazı arkadaşlarımız normal olmayan yollar ile istedikleri başarıları elde ettiklerini savunsalar da, ben şahsım adına bu tarz işlemlere pek sıcak bakmıyorum. 

İşin teknik alt yapısı ne kadar sağlam ve kuralına uygun olursa , websiteniz o derecede değer kazanır, yükselir. Kısacası sitenizin güncelliği, özgünlüğü, ömrü, içeriği, kod yapısı, görsellerin tesisi gibi tüm detaylar SEO için çok önemlidir. 

Saygılar...   

Bu makale 3114 . defa okunmuştur.

Webtasarım ve Grafik tasarımlar tecrübe ve yetenek gerektirir. Yapılacak iş yada gerçekleştirilecek proje ne ise, beklentiler çok net ifade edilmelidir. Tasarımlarımız müşteri odaklı olduğu için beklentilerinizin tarafımızca anlaşılması büyük önem taşır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

All Comments

user
Jeck Doe
13.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus.

user
Simone Drake
23.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

user
Jeck Doe
25.03.2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna .

Your Comment

ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi