ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi

Web Tasarım Makalelerimiz

Sizleri website tasarımından, hosting seçimine kadar faydalı olacağına inandığımız bir çok web tasarım konulu makaleler ile bilgilendirmek istiyoruz.
Anasayfa»Makaleler»ilkedesign
Nasıl SEO Yapılır?
Eklendiği Tarih 17.1.2017

Seo Nasıl Yapılır? Maliyetli midir? Sitem Arama Motorlarında Ne Zaman Çıkar? Sorularınızın Cevabı Burada

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU – SEO NEDİR ve NASIL YAPILIR?

Seo kavramı, anlaşılması güç bir kavramdır. Temel amaç Websitesinin  Arama Motorlarında ön sayfalarda yer edinmesinin sağlanması ve bu şekilde de daha fazla kitleye daha çabuk ulaşılarak kazanç elde edilmesidir.

Günümüzde müşteri – tasarımcı ilişkilerinde “benim sitemi ilk sırada çıkar”  beklentisi çok fazladır. Bir websitesinin ilk sırada yer almasını etkileyen bir çok etken vardır.

Genel olarak bahsetmemiz gerekirse , web site adından (domain name) tutun da , sitenizin yaşına kadar bir çok faktör sitenizin sıralamasını etkiler. Ana unsur, sitenizin SEO’ya uygun olup olmadığıdır. Bunu da web sitesi tasarlanırken , seo kurallarına uyan bir yapıda tasarımla başlayıp, site içinde ve site dışı, sosyal medayadan gelecek izlenim desteğinin kurulması , ücretli Google adwords uygulamaları gibi birçok etken sizin sıralamanızı etkileyecektir.

Nasıl SEO Yapılır?

Programlı ve uzun bir süreç sonrasında istenen sonuçlar alınır, SEO için öncelikle websitesinin derinlemesine incelenmesi ve uygun olmayan yapıların tespit edilerek, değiştirilmesi gerekir. Bizler yaptığımız bir çok uygulamada site içi seo uygularken, sil baştan bir çok tasarım hazırlamaktayız. Bu müşteri tarafında bir maliyet getirmekte, ancak mevcut sitelerinin Arama Motorları için uygun hale getirilmesi bazen siteyi düzenlemekten daha çok  yeni ve SEO’ya uygun bir websitesi hazırlamakla daha kolay ve çabuk olmaktadır.

Sonuç almak bazen haftalar bazen de aylar alabilir, sitenizin istenilen yere gelmesi, aynı sektördeki sitelerin mevcut yapıları, arama motorlarına her gün eklenen binlerce yeni websitesinin indexlenme sırası, uygunluk, benzerlik kontrollerinin yapılması zaman almaktadır.

Özellikle Google için websitenizin içeriklerinin özgünlüğü ana kuraldır, site içerikleri eşsiz ise, gerekli seo uyarlamaları yapılmışsa, zaten bir çok websitesinden önde yer almanız mümkündür. 

Son olarak SEO uygulamaları bir uzmanlık gerektirir, ilkedesign olarak, Arama Motorlarında istediğiniz yerde olmayan websitelerinizin analizlerini yaparak, size SEO konusunda , sitenizin istediğiniz ziyaretçileri alması konusunda hizmet vermekteyiz... 


Okunma Sayısı 985

Diğer Makaleler &

http://www.ilkedesign.com

More info Launch project
ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi
Tarsus ve Mersin'de bir çok firmaya web sitesi tasarımı yaptık. Web design konusunda iddialı ilkedesign, size uygun çözümleri ile hizmet vermektedir. Seo Uyumlu, Statik yada Dinamik web site tasarımlarımız ile size ve firmanıza prestij ve kazanç sağlamaktayız.