ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi

Web Tasarım Makalelerimiz

Sizleri website tasarımından, hosting seçimine kadar faydalı olacağına inandığımız bir çok web tasarım konulu makaleler ile bilgilendirmek istiyoruz.
Anasayfa»Makaleler»ilkedesign
Arama Motoru Optimizasyonu
Eklendiği Tarih 6.5.2016

Websiteniz Arama Motoruna Uygun mu?

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Websitelerinin belirli standartlara uygunluğu denetlenerek Arama Motorlarına Kayıt İşlemine “Arama Motoru Optimizasyonu” denmektedir.

Web siteleri bu işlem öncesinde arama motoru dediğimiz rehber sitelere kayıt olurlar, Kayıt olurlarken her arama motoru kendi standartlarının uygunluğu arar o web sitesinde.

Uygunluk testinden geçemeyen websitesi arama motoru sıralamasında yer bulamaz kendine. Bu yüzdendir ki, web sitenizin yayımlanmasından sonra en az tasarım kadar önemli bir konuda websitenizin arama motoruna kayıt edilmesidir.

Web tasarımcınız size sitenizi birinci sayfada çıkaracağım garantisini hiçbir zaman veremez. Bu konuda ısrarcı olan arkadaşlarımız olabilir, saygı duyuyoruz.

Neden birinci sayfada çıkmanız garanti değildir?

Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorlarına her gün binlerce web sitesi eklemesi yapılmaktadır. Arama motoru siteleri, kütüphanelerine eklenen bu siteleri kendi standartlarına uygun olup olmadıklarını denetler.

Uygun gördüğü web sitelerini  yayımlamak yada bir nevi aradığınızda listeleyebilmek için sıraya sokar. Bu süreç zaman alıcı olabilir. Yapılandırması mükemmel olan bir web sitesi dahi aradığında listelenmesi  2 – 7 günü bulabilir.

Web siteniz Arama Motorunda Yayımlandı!

İndexlenen web siteniz arama motorunda listelenmeye başladı. Diyelim ki istediğiniz sıralamayı da yakaladınız. Bunun devamlılığı için tarafınızca yapılacak işlemler vardır. Web sitenizin güncel kalması, size özgü içeriklerle zengin tutulması gerekir.  Bu tür gereklilikler temel gereksinimdir. Web sitenizin arandığında bulunabilmesi için emek ve zaman ayırmanız gerekir.  

Arama Motorlarından  en popüler olanı,  "Google Optimizasyonu" herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Bunu özellikle vurgulamak isteriz. Bize danışan, fikrimizi alan değerli dostlarımıza özellikle bunu belirtmek isteriz. 

Arama Motoru Optimizasyon süreci uzun bir süreç olabilir. Google  indexleyip sırlamaya alacağı Hiç Bir Siteye yada Firmaya Öncelik Tanımaz. Saygılarımızla...

Ilkedesign 


Okunma Sayısı 1291

Diğer Makaleler &

http://www.ilkedesign.com

More info Launch project
ilkedesign Tarsus ve Mersin Web Tasarım Merkezi
Tarsus ve Mersin'de bir çok firmaya web sitesi tasarımı yaptık. Web design konusunda iddialı ilkedesign, size uygun çözümleri ile hizmet vermektedir. Seo Uyumlu, Statik yada Dinamik web site tasarımlarımız ile size ve firmanıza prestij ve kazanç sağlamaktayız.